Permalloy 50

Permalloy 50

Permalloy 50 és un aliatge magnètic tou basat en níquel-ferro- caracteritzat per una alta permeabilitat, una baixa coercivitat i un excel·lent rendiment de blindatge magnètic, el que el converteix en un dels materials magnètics suaus ideals per a entorns de camp magnètic feble. La seva composició química (50% Ni, equilibri Fe) es produeix mitjançant processos de fusió al buit per garantir una puresa extremadament alta i propietats magnètiques consistents. Permalloy 50 destaca per una densitat de flux moderada, una baixa pèrdua d'histèresi i una bona estabilitat a la temperatura, alhora que ofereix una treballabilitat favorable. S'utilitza àmpliament en aplicacions electròniques i de comunicació de precisió on es requereix una gran permeabilitat i blindatge magnètic, com ara blindatges magnètics, transformadors de camp magnètic feble, inductors, sensors i amplificadors d'imants.
Enviar la consulta
Descripció
Paràmetres tècnics

Característiques dels productes

High-Temperature Oxidation Resistance

Alta permeabilitat i baixa coercivitat

L'avantatge principal de Permalloy 50 rau en les propietats magnètiques inherents a la seva matriu de níquel-ferro. El contingut de níquel optimitzat millora significativament la permeabilitat inicial i la màxima permeabilitat de l'aliatge, permetent una ràpida magnetització i desmagnetització sota camps magnètics febles amb una pèrdua d'histèresi extremadament baixa. La coercivitat típica és tan baixa com < 16 A/m, i la permeabilitat inicial pot arribar a > 12.000. Funciona excepcionalment bé en aplicacions que impliquen processament de senyal feble i sensors d'alta-sensibilitat, el que el converteix en un material ideal per aconseguir un blindatge magnètic i dispositius magnètics d'alta-sensibilitat.

High-Temperature Corrosion Resistance

Excel·lent rendiment de blindatge magnètic

Permalloy 50 té una alta permeabilitat i una baixa pèrdua d'histèresi, que guia i tanca eficaçment els camps magnètics externs per si mateix, protegint així els components electrònics sensibles de les interferències dels camps magnètics dispersos. En camps magnètics de corrent continu i corrent altern de baixa-freqüència, el seu efecte de blindatge és molt superior al dels materials d'acer de silici i ferrita normals. És adequat per a camps d'avantguarda-com ara instruments de precisió, equips mèdics i sistemes de comunicació que requereixen un control i un blindatge precís de camps magnètics febles.

High Stability

Bona estabilitat de temperatura

Permalloy 50 presenta una excel·lent estabilitat de rendiment magnètic en un ampli rang de temperatures de -50 graus a 200 graus, amb taxes de variació molt més baixes en la permeabilitat i el punt de funcionament en comparació amb els materials magnètics suaus convencionals. La seva temperatura Curie és d'aproximadament 480 graus, el que li permet mantenir característiques magnètiques consistents en un ampli rang de temperatures. Això fa que sigui adequat per a aplicacions amb requisits estrictes d'estabilitat de la temperatura, com ara l'electrònica d'automòbil, el control industrial i l'aeronàutica.

Good Processability

Excel·lents propietats de mecanitzat i conformat

Permalloy 50 presenta bones propietats de treball en calent i en fred, que li permeten forjar, enrotllar i estampar en forma. La seva ductilitat és superior a la de la majoria dels materials magnètics de ferrita suau fràgils, el que el fa adequat per a la fabricació d'escuts magnètics complexos, nuclis laminats i peces estampades amb precisió. El recuit pot optimitzar les propietats magnètiques, eliminar les tensions de processament, restaurar la permeabilitat i reduir la coercivitat. S'apliquen operacions de mecanitzat convencionals com ara tornejat, fresat, trepat i rectificat, amb eines de carbur recomanat.

Especificacions tècniques

Composició química

 

Element

Requisits estàndard

Notes

Ni

49.0 - 51.0%

Elements bàsics que milloren significativament la permeabilitat magnètica i la temperatura de Curie

Fe

Quantitat restant

Elements de matriu que proporcionen una alta densitat de flux magnètic i una rendibilitat{0}}de cost

C

Menor o igual al 0,02%

Control estricte per garantir les propietats magnètiques i la puresa

Mn

Menor o igual al 0,50%

Control estricte per evitar la degradació de les propietats magnètiques

Si

Menor o igual al 0,20%

Control estricte per garantir la consistència de les propietats magnètiques

Cr

Menor o igual al 0,10%

Control estricte per garantir la permeabilitat

P

Menor o igual a 0,015%

Elements d'impuresa

S

Menor o igual al 0,010%

Evitar la fragilitat calenta

Propietats físiques

 

Propietat

Valor/Interval

Condicions de prova

Densitat

8,17 g/cm³

Temperatura ambient (20 graus)

Temperatura de Curie

≈ 480 graus

-

Densitat de flux magnètic de saturació (Bs)

≈ 1.6 T

Temperatura ambient

Força coercitiva (Hc)

< 16 A/m

Estat recuit

Permeabilitat inicial (μi)

> 12,000

Estat recuit

Permeabilitat màxima (μmax)

≈ 180,000

Estat recuit

Resistivitat

≈ 0.45 μΩ·m

Temperatura de l'habitació

Coeficient d'expansió tèrmica (20-100 graus)

10.5 × 10⁻⁶ /K

-

Mòdul elàstic (mòdul de Young)

205 GPa

Temperatura de l'habitació

Propietats mecàniques (condició de recuit, valors típics)

 

Propietat

Valor típic

Especificació

Resistència a la tracció

Superior o igual a 450 MPa

ASTM A753

Resistència de rendiment (compensació del 0,2%)

Superior o igual a 200 MPa

ASTM A753

Elongació

Superior o igual al 25%

ASTM A753

Duresa

≈ 85 HRB

-

Propietats físiques

 

Propietat

Valor/Interval

Condicions de prova

Densitat

8,17 g/cm³

Temperatura ambient (20 graus)

Temperatura de Curie

≈ 480 graus

-

Densitat de flux magnètic de saturació (Bs)

≈ 1.6 T

Temperatura ambient

Força coercitiva (Hc)

< 16 A/m

Estat recuit

Permeabilitat inicial (μi)

> 12,000

Estat recuit

Permeabilitat màxima (μmax)

≈ 180,000

Estat recuit

Resistivitat

≈ 0.45 μΩ·m

Temperatura de l'habitació

Coeficient d'expansió tèrmica (20-100 graus)

10.5 × 10⁻⁶ /K

-

Mòdul elàstic (mòdul de Young)

205 GPa

Temperatura de l'habitació

Propietats magnètiques (condició de recuit, valors típics)

 

Rendiment

Valor numèric

Condicions de prova

Permeabilitat inicial (μi)

Superior o igual a 12.000

Camp magnètic de 0,1 mT

Permeabilitat màxima (μmax)

≈ 180,000

Estat recuit

Força coercitiva (Hc)

Menor o igual a 16 A/m

Estat recuit

Densitat de flux magnètic de saturació (Bs)

Major o igual a 1,55 T

Camp magnètic de 800 A/m

Intensitat d'inducció magnètica (B)

≈ 1.5 T

Sota un camp magnètic de 2.000 A/m

Rendiment{0}}a alta temperatura

 
 

Retenció de propietats magnètiques a -alta temperatura:

La temperatura de Curie de Permalloy 50 és d'aproximadament 480 graus. A continuació es mostren els valors de referència típics de com canvien les propietats magnètiques amb la temperatura:

Temperatura

Densitat de flux magnètic de saturació (Bs)

Nota

Temperatura de l'habitació

Major o igual a 1,6 T

-

100 graus

≈ 1.5 T

Taxa de retenció de rendiment > 93%

200 graus

≈ 1.3 T

Taxa de retenció del rendiment > 81%

300 graus

≈ 1.0 T

Taxa de retenció del rendiment > 62%

Rendiment antioxidant:

Permalloy 50 exhibits good antioxidant properties within normal operating temperature ranges. For long-term exposure at high temperatures (>400 graus), es recomana la protecció del recobriment superficial.

Estabilitat organitzativa:

Mitjançant l'optimització del tractament tèrmic, l'estructura del gra de Permalloy 50 es pot controlar amb precisió per garantir la consistència de les propietats magnètiques i mecàniques. La temperatura i el temps de recuit afecten directament les propietats magnètiques finals i s'han de controlar estrictament.

Mitjans de comunicació aplicables:

1. Ambient atmosfèric convencional

2. Mitjans d'aïllament elèctric

3. Querosè d'aviació, oli hidràulic

4. Entorn de gas-alta temperatura (menys o igual a 200 graus)

Nota: Permalloy 50 és un aliatge magnètic suau metàl·lic i no és adequat per a entorns líquids corrosius, com ara àcids forts i àlcalis forts. Quan s'exposa a un ambient humit durant molt de temps, es recomana un tractament de prevenció de l'òxid.

Steel Plate Processing
Steel Coil Processing
Steel Pipe Processing
Steel Bar Processing
 

Permalloy 50 està dissenyat per a aplicacions magnètiques que requereixen alta permeabilitat, baixes pèrdues i alta fiabilitat. Es recomana utilitzar-lo en les àrees següents:

 

Camps d'aplicació

  •  

    Blindatge magnètic: carcasses de blindatge magnètic per a instruments de precisió, blindatge d'oscil·loscopi, blindatge magnètic de microscopi electrònic, blindatge d'equips de comunicació i carcassa de blindatge de sensor.

  •  

    Electrònica i telecomunicacions: transformadors d'àudio, inductors en miniatura, amplificadors magnètics, filtres, transformadors d'impulsos, transformadors de corrent i sensors de camp magnètic feble.

  •  

    Aeroespacial: blindatge magnètic de navegació inercial, blindatge d'equips d'aviònica, blindatge magnètic del giroscopi, blindatge magnètic d'altímetre i blindatge de components sensibles al sistema de radar.

  •  

    Equipament mèdic: blindatge magnètic de ressonància magnètica, sensors mèdics, sistemes d'enfocament magnètic per a microscopis electrònics i blindatge magnètic de magnetoencefalografia/magnetocardiografia (MEG/MCG).

  •  

    Indústria de l'automoció: circuits magnètics per a solenoides del sistema d'injecció de combustible, sensors de posició de reluctància magnètica, sensors ABS i sensors electrònics del pedal de l'accelerador.

  •  

    Instruments de precisió: Balances electromagnètiques, magnetòmetres, circuits magnètics per a espectròmetres, blindatge magnètic per a detectors de partícules i blindatge magnètic per a sensors quàntics.

  •  

    Recerca i metrologia: inductors estàndard, fluxmetres, instruments de mesura magnètic, transformadors de corrent de precisió i sistemes de mesura d'efecte Hall quàntics.

Lliurament i personalització

Oferim solucions de cadena de subministrament flexibles i fiables per garantir que rebeu els materials Permalloy 50 que s'adapten perfectament als requisits del vostre projecte.

Formulari

image019
Full/Placa
image021
Barra/Barra
image023
Tub / Tub
image025
Tira / Bobina de fulla
image027
Filferro/vareta

Gamma convencional

Gruix: 0.5 - 100 mm

Diàmetre Φ6-500mm

Diàmetre exterior Φ10-300mm

Gruix: 0,05 – 3,0 mm

Diàmetre Φ0.1-10mm

Capacitat de personalització

Plaques-laminades en calent o-en fred, làmines ultra-fines (a partir de 0,1 mm), peces estampades i tall-a-la longitud

Barres forjades, barres-laminades en calent, barres polides i barres amb forma

Tubs sense soldadura, canonades soldades, tall de longitud fixa{0}

Materials de tires de precisió, material de bobina d'estampació, entallament laminat, amplada no -estàndard

Dibuix de precisió, tractament superficial especial

Per què escollir-nos? - Tecnologia d'enginyeria fiable. Lliurament fiable.

No som només un proveïdor, sinó un soci de materials de confiança per a vostè a la Xina.

Sample Support & Quick Response

Producció Verticalment Integrada

Instal·lació pròpia de 20.000㎡ amb 10+ línies automatitzades (8,000+ tones/any). El-centre d'eines i matrius interns permet una personalització ràpida i un control de costos eficaç - sense marcatge d'intermediaris.

Full Traceability

Control de qualitat estricte en cada etapa

Traçabilitat total als punts de control de control de qualitat clau durant tota la producció. 100% conforme als estàndards ASTM/ASME, EN i GB. Informes de proves de materials disponibles amb cada enviament.

Professional Logistics & Packaging

Lliurament fiable i embalatge d'exportació

10+ anys exportant a Europa, Amèrica del Nord, el sud-est asiàtic i l'Orient Mitjà amb protecció impermeable i anti-rovell, combinada amb opcions d'enviament flexibles, garanteix una arribada segura i-a temps.

Complete Export Documentation

Validació de la mostra abans de la producció en massa

Oferim mostres gratuïtes per a la verificació de la qualitat, cosa que us permet fer comandes a granel només després de l'aprovació. Assegurem la consistència des de la mostra fins a la producció en massa mitjançant una mesura dimensional precisa i una fabricació transparent.

Preguntes freqüents

P: Quins són els principals avantatges de Permalloy 50?

 

P: Quin tractament tèrmic es requereix per a Permalloy 50?

 

P: Quina és la temperatura màxima de servei?

 

P: Quina diferència hi ha entre Permalloy 50 i Hiperco® 50?

 

 

Etiquetes populars: permalloy 50, fabricants, proveïdors, fàbrica de permalloy 50 de la Xina